Plan suplementacji dla kobiet

Suplementy diety i odżywki kojarzone są przede wszystkim z mężczyznami. Nie oznacza to jednak, że nie mogą sięgać po nie także kobiety. Warto zatem zastanowić się, jakie produkty będą dla nich najlepsze.

Po pierwsze należy wybrać odpowiednią odżywkę białkową. Jest to preparat, który zazwyczaj wzbudza najwięcej wątpliwości u kobiet. Jednak wbrew pozorom białek nie stosuje się wyłącznie w celu rozbudowy muskulatury. Białka stanowią podstawę wielu diet, na przykład diety Duncana. Oznacza to, że odżywki białkowe są odpowiednie nie tylko dla kulturystek, ale i dla reszty aktywnych kobiet.

Kobiety powinny także zaopatrzyć się w boostery treningowe. Są to preparaty, które mają na celu przygotowanie organizmu do wysiłku podczas treningu bądź zapewnienie mu właściwych warunków do regeneracji potreningowej. Kobietom poleca się zarówno boostery z kreatyną, jak i bez kreatyny.

Istotną rolę odgrywają także kompleksy witamin i minerałów. Należy zadbać o dostarczenie swojemu organizmowi przede wszystkim magnezu, żelaza i wapnia. Warto wybierać produkty zawierające kwasy Omega 3, ponieważ wspomagają układ krążenia i przemianę lipdów, a także wpływają na samopoczucie psychiczne. Często wskazana jest także suplementacja witamin z grupy B oraz witaminy D. Oczywiście, należy zwrócić uwagę na to, aby przyjmowana dawka minerałów i witamin nie przekraczała dziennego zapotrzebowania organizmu.

military-755414_1280

Kobiety, które mają wątpliwości odnośnie wyboru odżywek i suplementów diety, powinny zdecydować się na konsultację ze specjalistą.