Plan suplemntacji po długiej przerwie w treningach

Przerwy w treningach mogą być spowodowane różnymi komplikacjami. Do zawieszenia sportowej aktywności zmuszają przede wszystkim kontuzje i inne problemy zdrowotne oraz brak czasu wynikający z nadmiaru codziennych obowiązków. Osoby wracające do treningów często zastanawiają się nad tym, jakie suplementy diety i odżywki stosować po dłuższej przerwie.

Specjaliści zwracają uwagę na to, że w takiej sytuacji szczególne znaczenie mają aminokwasy rozgałęzione, dlatego należy sięgnąć przede wszystkim po suplementy zawierające BCAA. Można stosować zarówno czyste BCAA, jak i preparaty z dodatkami. To właśnie te aminokwasy zwiększają wytrzymałość i opóźniają wystąpienia uczucia zmęczenia, które bardzo często utrudnia treningi osobom po przerwach. Mają także istotne znaczenie dla przebiegu regeneracji powysiłkowej. Kolejnym rodzajem suplementów diety, na które należy zwrócić szczególną uwagę są preparaty kolagenowe. Kolebane jest bardzo ważny dla tkanki łącznej, ogranicza nasilenie objawów wynikających z intensywnego treningu oraz zmniejsza ryzyko kontuzji spowodowanych mikrourazami. Jego stosowanie może zatem zapobiec wielu problemom, które pojawiają się po dłuższej przerwie w treningach.

Oczywiście, osoby powracające do aktywności sportowej powinny także stosować suplementy zawierające witaminy i składniki mineralne. Ich niedobór zawsze ma niekorzystny wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu. Tego typu preparaty zapobiegają groźnym niedoborom, poprawiają odporność organizmu oraz wspomagają regenerację potreningową.